Yaratıcı Drama Çalışmaları


Ekip Oskarları (Yaratıcı Drama) çalışmalarında, alt gruplara ayrılan katılımcılardan; yaratıcılıklarını kullanarak, kendilerine sunulan başlıklarda "Kısa Film" ler hazırlamaları istenir. Planlama çalışmalarıyla (Senaryo oluşturulması ve Rol dağılımı ) başlayan program, kostümlerin seçilmesi ve filmlerin çekilmesiyle devam eder. Kurguları tamamlanan "Kısa Film" ler aynı gün yapılan ödül töreninde katılımcıların oylarıyla farklı kategorilerde ödüllendirilir."Yaratıcı Drama Çalışmaları" ; görselliğin, eğlence ve yaratıcılığın, ekip sinerjisiyle en üst düzeyde yaşandığı özgün bir programdır.

 

 

Program Hedefi:

Farklı kademelerde ve farklı deneyimlere sahip yöneticiler için tasarlanmış "Ekip Oskarları" çalışmalarını da kapsayan "Yönetimsel Formda Üst Seviye Outdoor Grup Dinamiği" programı ile; iz bırakan, çıtayı yükselten ve unutamayacakları anlarla dolu, iletişim ve ekip performansları için gerekebilecek gözlem ve katılım atmosferinin sağlanması hedeflenmektedir.

 

 

Program Özelliği:

Aşamalandırılmış aktiviteler ile değişen durumlarda başarı endeksli sonuçlar üretilmesi için destek ve güven unsurlarının yaratılması, programın birincil amacıdır. Ancak bunu gerçekleştirirken, kişilerde farkındalık yaratmak üzere paylaşımlarla bezenmiş eğitsel ve motivasyonel bir sistem; programın özelliğini oluşturmaktadır.

 

"Yönetimsel Formda Üst Seviye Outdoor ve Grup Dinamiği"; yöneticilerin hem kendilerinde geliştirebilecekleri özellikleri görmelerini sağlamaya yönelik olarak yapısallaştırılırken, hem de motivasyon ve etkin iletişim faktörlerinin alt ekipleri üzerindeki olası etkisini görselleştirebilmeleri açısından da büyük önem taşımaktadır.

 

İletişim, ekip çalışması, kişiler arası ilişki geliştirme, yaratıcılık ve çözüm odaklılık gibi başlıklar motivasyonel yöntemlerle; grubun ihtiyacına göre revize edilmektedir.


Ana Sayfa  |  Eğitim Hizmetleri  |   Danışmanlık Hizmetleri  |   Hakkımızda  |   Referanslarımız  |  İletişim

Derin Eğitim ve İnsan Kaynakları Danışmanlığı |  Tüm Hakları Saklıdır. © 2011

Maltepe Residence Altayçeşme Mahallesi Atatürk Caddesi Engin Sokak No:3 Daire:16 34843 Maltepe-İstanbul   Tel: +90 216 449 27 51   Fax: +90 216 449 56 32