Liderlik Gelişim Programları


Liderlik Gelişim Programları; yönetsel gelişim için gereken ivmenin kişisel farkındalıkla oluşması yaklaşımını benimser. Kişi için “Doğru Liderlik Modeli” nin beraberce bulunmasını kolaylaştırır.

 

Dolayısı ile gelişim programlarımız; liderlerin kişilere veya takımlarına özgü olan kritik liderlik konumlarına odaklanmalarını kolaylaştırıcı ortamı hazırlamaktadır. Yapılan uygulamalarla, yeni yaklaşım ve modelleri deneme şansını yaratmak ve beraberce bir yol haritası çıkarmak hedeflenir.

 

 

Liderlik Gelişim Programları ile; “Yaşayarak Öğrenme” yaklaşımında katılımcıların yeni ortamları ve bu ortamların getirebileceği farklı özellikleri denemeleri için değişik içerik ve özellikte aktiviteler gerçekleştirilir. Bu çalışmalarla kişiler, farklı algılamalara açılmak durumunda kalırlar ve kendilerine yönelik farkındalık oluşturmak yolu ile, yepyeni gelişim süreçlerinin başlamasında pay sahibi olurlar.

 


Liderlik Gelişim Programları, üç farklı başlıkta uygulanmaktadır.


Geleceğin Liderleri
1-3 yıl içerisinde lider konumuna getirilmesi düşünülen yöneticiler için geliştirilmiş olan programda; “Liderlik özelliklerini tanıma, Kişisel liderlik vizyonu – Lider olarak ben..., Takım çalışması ve iletişim becerileri, Dayanıklılık geliştirme, Değişim Yönetimi ve Sürekli gelişim için hareket planı” başlıkları irdelenmektedir.


Takım Liderleri
İlk kez liderlik görevi üstlenmesi düşünülen adaylar için gerçekleştirilen programlarda; “Takım Yönetimi Döngüsü kavramlarını anlamak ve uyarlamak, Takımı yönlendirme becerisini geliştirmek, Kişisel liderlik vizyonu geliştirmek, Değişim için proaktif yaklaşım, Lider olabilmede özgüven ve motivasyon” başlıkları irdelenmektedir.


Üst Düzey Liderler
Orta ve üst düzey yöneticiler için önerilmekte olan programa katılım için; ideal olarak en az beş yıllık liderlik deneyimi önerilmektedir. Programda; “Kişisel liderlik vizyonunun gözden geçirilmesi, İleri düzeyde kişiler arası iletişim becerileri, Kişisel konfor alanlarının genişletilmesi, Stres faktörleri ile baş etme, Strateji geliştirme yetkinliğinin geliştirilmesi ve 360 derece feedback ile kişisel farkındalık yaratmak” başlıkları üzerinde çalışmalar gerçekleştirilmektedir.


Ana Sayfa  |  Eğitim Hizmetleri  |   Danışmanlık Hizmetleri  |   Hakkımızda  |   Referanslarımız  |  İletişim

Derin Eğitim ve İnsan Kaynakları Danışmanlığı |  Tüm Hakları Saklıdır. © 2011

Maltepe Residence Altayçeşme Mahallesi Atatürk Caddesi Engin Sokak No:3 Daire:16 34843 Maltepe-İstanbul   Tel: +90 216 449 27 51   Fax: +90 216 449 56 32