Kurumsal Macera Yarışları


“Kurumsal Macera Yarışı” programlarında temel hedef; katılımcı kitlenin etkin takımlar oluşturma süreçlerini hızlandırmak, bireysel motivasyonlarını sağlayarak ekip performansını artırmak, kendini tanıyan ve yönetebilen ekipler oluşturmak, aidiyet duygusunu geliştirmek, sonuç odaklı düşünerek, nihai olarak da kurum verimliliğini artırmak noktasında olumlu aşamaları geliştirmektir.

 

 

Bu aktivite ile stresle başa çıkabilme ve kriz yönetimi konularında yetkinlik kazanma amaçlanmaktadır.

 

 

Program süresince, normal çalışma ortamından farklı koşullarda birbirine bağımlı olma ve güvenme zorunluluğu; ekip üyelerinde saygı, yönlendirme-yol gösterme ve karşılıklı güven duygusu oluşturmakta ve pekiştirmekte, bu şekilde oluşan öğrenmeye açık platformlar; çalışanların iş yaşamlarında kurdukları ilişkilere çok farklı boyutta yansımaktadır.

 

 

Bireylerin, iş yaşantılarına katkıları dışında kurumsal macera yarışları katılımcıları sportif anlamda da birçok kazanım gerçekleştireceklerdir. Program; aktivite öncesinde verilecek eğitimlerle katılımcıların yön bulma becerileri, doğa sporları (dağ bisikleti, trekking, dağcılık, vb.) becerilerinin gelişimine de katkıda bulunur.

 

 

Çalışma orta ve üst kademe yöneticiler için; takım çalışması, karar alma, problem çözme, stresle başa çıkabilme ve kriz yönetimi kadar, hedeflenen diğer yetkinliklerinin gözden geçirilmesine katkı sağlamaktadır. Ayrıca eğlenerek gerçekleştirmekte oldukları bu çalışma ile bireyler; kişiler arası ilişki yönetimi konusunda da eğitsel çıkarımlar sağlamaktadırlar.


Ana Sayfa  |  Eğitim Hizmetleri  |   Danışmanlık Hizmetleri  |   Hakkımızda  |   Referanslarımız  |  İletişim

Derin Eğitim ve İnsan Kaynakları Danışmanlığı |  Tüm Hakları Saklıdır. © 2011

Maltepe Residence Altayçeşme Mahallesi Atatürk Caddesi Engin Sokak No:3 Daire:16 34843 Maltepe-İstanbul   Tel: +90 216 449 27 51   Fax: +90 216 449 56 32