Outsourcing Hizmetleri


Dış Destek “Outsourcing” Hizmetleri

 

Eğitimci Desteği

Kurumlarına özgü geliştirilmiş merkezi eğitimlere  sahip olan kurumlar, eğitimin kısa sürede yaygın şekilde verilmesine ihtiyaç duyabilmektedirler.

 

Böyle bir durumda eğitimci istihdam etmek yerine veya konuyu aktarmak üzere iç eğitimcilerini yetiştirmeye zaman ayırmak yerine,  dışarıdan temin edebilecekleri profesyonel  eğitimcilerle çalışabilmektedirler.

 

Nasıl bir ihtiyaç oluşmaktadır?

Örneğin, şirket birleşmesinin söz konusu olduğunda vurgulanmak istenen ortak kültürü veya  çok uluslu bir firmanın vermek istediği önemli bir mesajı ele alalım.

 

Şirket birleşmesinde ortak kurumsal mesajların, yeni başlangıçlara ilişkin hedeflerin, hedeflenen kültürün(vs.) aynı şekil ve içerikte özümsenmesi için, eğitimlerin  tüm Türkiye genelinde eş zamanda, çok tekrarlı,  aynı standart ve özelliklerde verilmesi gerektiğini düşünelim.

 

Veya çok uluslu bir firmanın merkezinde alınan bir dizi “kararın” veya kurumun tüm dünya genelinde yaygın kurumsal ağı kapsamında paylaşılması hedeflenen yeni  ve vurucu “değerlerinin“ özümsenmesi gerekliliğini ele alalım.

 

Nasıl bir hizmet sunulabilmektedir?

Tüm personelin benzer değerleri, kuruma ilişkin benzer örnek ve özelliklerle içselleştirebilmesi ve ortak kültürün oluşabilmesi için eğitimin benzer standartta işlenmesi, aktarılması ve gerçekleştirilmesi sürecinde kurum adına eğitimlerin verilmesi desteğinin sağlanmasıdır.

 

Böyle bir ihtiyaç oluştuğunda, deneyimli eğitimcilerimiz önceden belirlenmiş olan kuruma özel eğitim programlarını, kurumların dahili eğitimcileri olarak gerçekleştirebilmekte ve standart uygulanabilirliğini sağlamaktadırlar.

 

İçerik Geliştirme Desteği

Kurumların, İnsan Kaynakları Departmanları ve/ veya Eğitim Bölümleri tarafından saptanmış olan eğitsel ihtiyaçlarını belirledikten sonra, içeriklerinin kendi kurumlarına özgü geliştirilmesinin sağlanmasında birincil derecede konu hakimiyetine sahip uzmanlar tarafından içerik geliştirme desteğinin sunulduğu bir çalışmadır.

 

İçeriklerin, hedefler göz önüne alınarak hazırlanması ve eğitimin yürütülmesine hazır hale getirilmesi sürecidir.

 

Sonraki süreçte eğitimler, Derin Eğitim eğitimci havuzundaki eğitimciler tarafından yürütülmektedir.


Ana Sayfa  |  Eğitim Hizmetleri  |   Danışmanlık Hizmetleri  |   Hakkımızda  |   Referanslarımız  |  İletişim

Derin Eğitim ve İnsan Kaynakları Danışmanlığı |  Tüm Hakları Saklıdır. © 2011

Maltepe Residence Altayçeşme Mahallesi Atatürk Caddesi Engin Sokak No:3 Daire:16 34843 Maltepe-İstanbul   Tel: +90 216 449 27 51   Fax: +90 216 449 56 32