360 Derece Geri Bildirim Uygulamaları


Derin İnsan Kaynakları Danışmanlığı’nın diğer bir hizmet alanı da 360 Derece Geri Bildirim uygulamalarıdır. Kurum içindeki tüm çalışanları kapsamak üzere veya yönetici koçluğu gibi bireye yönelik bilgilenme ve gelişim süreçlerinde uygulanan 360 derece uygulamaları, gerek birey gerekse takım etkinliğinde güçlü ve gelişime açık noktaların ortaya çıkarılmasında çok boyutlu bir gözlem olanağı vermektedir.
 

Uygulama aşamasındaki olası aşamalar:
360 Derece Geri Bildirim Uygulamaları, bir çalışanın farklı çalışanlar (bir üst yöneticisi, kendisi ile eşit pozisyondaki iş arkadaşları, astları, iç/dış müşteriler, vb.) tarafından davranış temelli tanımlardan oluşan bir anket aracılığı ile değerlendirilmesi olarak tanımlanmaktadır.
 

Orta ve üst düzey yöneticiler veya takımlar bazında gerçekleştirilen uygulamalar, kuruma özgü tanımlanan yetkinlikler paralelinde kurum içindeki farklı düzeyler için gerçekleştirilmektedir. Sistemde kullanılan araçlar, internet üzerinden ve çevrim içi uygulanmaktadır.
 

İncelenen yetkinlikler sonucunda oluşturulan ayrıntılı raporlarda, güçlü yanlar ve gelişim gereksinimleri paylaşılır. Uygulama, kurum genelinde yapılan analizler sonucunda bireye ışık tutan özelliğinin yanı sıra, kurumun tümüne yönelik gelişim süreçlerine ilişkin verilere de ulaşılmasını sağlar.


Ana Sayfa  |  Eğitim Hizmetleri  |   Danışmanlık Hizmetleri  |   Hakkımızda  |   Referanslarımız  |  İletişim

Derin Eğitim ve İnsan Kaynakları Danışmanlığı |  Tüm Hakları Saklıdır. © 2011

Maltepe Residence Altayçeşme Mahallesi Atatürk Caddesi Engin Sokak No:3 Daire:16 34843 Maltepe-İstanbul   Tel: +90 216 449 27 51   Fax: +90 216 449 56 32