BIG SALE

Büyük maketler. Kısıtlı malzemeler, kısıtlı zaman ve yaratıcılık. Yeni yerler, yeni evler, yeni mahalleler, yeni işyerleri yaratmak… 

Başlık

BIG SALE

Büyük Satış

Bu program keyifli, yaratıcı ve takım dinamikleri açısından kaynaşmayı kolaylaştırıcı bir etkinlik olarak, grup çalışmalarında önerilmektedir.

Program, ana grubun alt takımlara bölünesi ile başlar. Alt takımlar kendilerine verilen kağıt ve malzemelerle belirli bir bütçe mantığını da göz önünde tutarak, bir ev inşa etmeleri konseptiyle oluşturulmuştur.

Bir ev oluşturabilecekleri parçaları satın alan veya kiralayan gruplardan, ev, mağaza, restoran vb. inşa etmeleri istenir. Grup malzemeleri doğru bir strateji ile bütçeyi de göz önünde bulundurarak, çalışmayı gerçekleştirmeyi hedefler. Bunun sonucunda gruplar inşa ettikleri evleri, hazırlayacakları sunum, broşür, vs… ile daha önceden belirlenmiş jüri üyelerine satmaya çalışırlar.

Bunun için grup kendi içerisinde; farklı alt gruplara bölünerek, işbirliği içerisinde sonuca gitmeyi hedefler.

Programın Amacı; Tüm takımlar birinci olmak için yarışırlar. Ancak her bir takımın hedefine ulaşması kadar, tüm takımların ortak bir kotayı tutturmaları da önemlidir.