BİR NEFESTE YOGA

Vücudun ritminden doğanın ritmine. Enerji, canlılık, devamlılık, hareket ve doğru nefes almak için ipuçları.

Başlık

BİR NEFESTE YOGA

Ofiste Yoga; Motivasyo ve sağlık,

Gergin, stresli ortamlar olarak yorgun olduğumuz anlarda, çalışırken bedenimiz şalterleri kapatma noktasına gelir. Hatta her şeyin rahat ve keyifli olduğu durumlarda dahi beden hareket ister; enerji için, canlılık için, devamlılık için.

İ̇şte ofis yogası ve nefes çalışması bu durumda devreye girer.

Yoga uygulamamız için sakin, sessiz, izole bir ortam aramak yerine; hemen olduğumuz yerde nefeslerimizle kendimizi bulunduğumuz an’a davet ederek başlayabiliriz. Ofiste yoga uygulamamızın ve nefes egzersizlerinin asıl amacı, farklılığı ve etkisi burada başlıyor. Belli pozlarla bedene ve zihne bir farkındalık getirerek, nefesle beden koordinasyonunu sağlamaya başlayarak; masa başında, toplantı anında ya da öğle arasında aradığımız enerji, tazelik ve rahatlık hissini yaşayabiliriz. Kaslarımız gevşemeye, omuzlarımız rahatlamaya, sırtımız genişlemeye, bel bölgesi yumuşamaya, bacak kaslarımız açılmaya ve uzamaya başlarken; düşünceler içinde kaybolmak yerine, zihnimizde olanlar yerlerine oturmaya, sürekli doluluktan yakınmaya başlayan zihnimiz o hafiflikle sadeleşmeye başlar.

Kurumsal iş hayatımızda, çalıştığımız kişileri duymaktan öte dinlemenin, onlara bakmaktan öte onları görebilmenin, onlara dokunmaktan öte onları hissedebilmenin ne demek olduğunu farketmiş ve böylelikle kuvvetli, etkili ve cesur ilişkiler kurabilme yolunu tekrar hatırlamış ya da hayata geçirmiş oluruz. Bunun sonucu olarak; şirket içi motivasyonun yanı sıra temel yapı güçlenmeye başlar.

Bu dinginlik tüm şirket çalışanlarına, müşterilere, stajyerlere ve üst düzey yöneticilere kadar etkili bir şekilde dalga dalga yayılarak etkisini gösterir.