GEOCACHING

Gps’lere yüklenmiş haritalar, gizli kutular ve yönergeler. Her kutu sizi başka bir hedefe yönlendirecek. Modern hazine avı…

Başlık

GEOCACHING

Modern Hazine Avı

Kutudaki hediyeyi kap,

Puan avantajına bak…

Birbirini tamamlayan görevler, elektronik harita ve cihazlar, zamana karşı bir yarış, küçük hediyeler ve adrenalin. Keyifli bir hazine avı yarışıdır GEOCAGHINC.

"Geocaching", GPS (Global Positioning System) veya GPS uyumlu cihazlarla oynanan, insanlar tarafından koordinatları belirli bir noktaya saklanmış çeşitli boyutlardaki kutuları bulma veya hazırladığımız kutuları belirlenen koordinatlara saklama üzerine kurulmuş bir kutu avı oyunudur.

Aktivite öncesi yapılan sunumda katılımcılara Temel GPS kullanımı anlatılır ve noktalar ve bölge bilgilendirme yapılır.

Ana grup alt gruplara bölünerek çalışılır. Her gruba 1 GPS, bir yol kitapçığı ve noktaların tümünün yerlerini gösteren bir şema verilir.

Gruplar GPS’ te işaretlenmiş noktalara gidip, verilen ipuçlarının da yardımıyla saklı noktayı (nesne, kutu vs.) bulur. Her noktada bir kutu vardır. Kutuyu bulan grup kutunun içindeki not defterine o noktaya geldiğine dair bir not yazar. Kutudaki hediyelerden de bir tanesini alarak diğer kutuları aramaya devam eder.

Sonuç başarısı aralardaki kilit noktalarda saklıdır…