EKİBİMİZ

EKİBİMİZ

Derin Eğitim ve İnsan Kaynakları Danışmanlığı Ekibi;

Farklı sektör ve kurumların gereksinimlerine göre esnek ve geliştirilebilir eğitim içerikleri oluşturmaya yetkin, geçmiş deneyimlerini kurumların gereksinimlerine uyarlama becerisine sahip, ulusal ve uluslararası eğitim merkezlerinde, başlıca üniversitelerde veya mesleki eğitim kuruluşlarında eğitim görmüş ve eğitim vermekte olan, beşeri ilişkilerde uzun yıllara varan alan deneyimlerini bilgileri ile harmanlayabilen, kitle analizi yapabilen ve profesyonel anlayışa sahip uzmanlardan oluşmaktadır.

Minu Edis

Minu Edis


Minu EDİS, İngiliz Lisesi'nden 1980 yılında mezun oldu. Lisans derecesini, İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Uluslar arası İlişkiler Bölümü'nden 1985 yılında aldı. Çalışma hayatı paralelinde İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde yüksek lisans çalışmasına devam etti. İş hayatına 1985 yılında Yapı ve Kredi Bankası'nda Uzman Yardımcısı olarak başladı.

1997 yılında Arthur Andersen ve birleşme sonrasında Ernst & Young Danışmanlık firmalarında İnsan Kaynakları ve Gelişimleri alanında Kıdemli Müdür olarak 2004 yılına kadar görevini sürdürdü. 2004 yılında Derin Eğitim ve İnsan Kaynakları Danışmanlığı firmasını kurdu ve halen çalışmalarına devam etmektedir. Kurumlara sunduğu hizmetleri eğitim ve insan kaynağı alanında gerçekleştirdiği danışmanlık, bireysel koçluk ve eğitimcilik fonksiyonu ile yürütmekte olup, bir taraftan da kurumsal danışmanlık hizmeti vermektedir. Minu Edis, kurumlar için gerçekleştirmekte olduğu danışmanlık projelerinin yanı sıra; özellikle "Yönetim Teknikleri""Liderlik""Takım Oluşturma ve Kolektif Performans""İletişim""Sunum Teknikleri""Eğitici Eğitimi" gibi yönetsel ve kişisel gelişime yönelik eğitimlerinin oluşturulması ve yürütülmesi süreçlerinde yurt içi ve yurt dışında pek çok eğitim aldı, eğitimci olarak yurt içinde olduğu gibi, yurt dışında da sayısız eğitimler verdi. 1993 yılından beri profesyonel alanda eğitimler yürütmektedir. Farklı projeler kapsamında, kurumların yönetici seçimi ve atanma süreçleri ile sertifikasyon süreçleri kapsamında, ölçme ve değerlendirme - geliştirme (assessment / development center) projelerinde danışman olarak görev almaktadır. İlk koçluk eğitimini 1995 yılında yöneticilik yaptığı yıllarda aldı ve kurum içinde çalışmalarını sürdürdü. Uzun süredir yönetici koçluğu yapmakta olan Minu Edis, koçluğun dünya çapında standartlarını belirleyen "ICF-International Coach Federation" tarafından akredite edilen ilk kurum olan dünyanın en büyük koçluk organizasyonu Coaches Training Institute'un (CTI) dan 2007 yılında sertifika almıştır. Uluslararası standartlar kapsamında, sertifikasyon süreci hâlâ devam etmektedir. Eğitimcilik ve İnsan Kaynakları danışmanlığının yanı sıra, 2002 yılından beri profesyonel anlamda "Yönetici Koçu" ve"Takım Koçu" olarak çalışmalarını yoğun şekilde sürdürmektedir. 1997 yılında Amerika Birleşik Devletleri – Chicago'da outdoor eğitimciliği konusunda sertifikalanmıştır. Edindiği güncel donanım ve deneyimini; gerek sınıf içi, gerekse dış mekan (outdoor) eğitimlerinde uygulayarak yansıtmaktadır. "Outdoor Grup Dinamikleri " alanında, farklı ünvan grupları için gerçekleştirdiği eğitimlerle hedeflerin gerçekleştirilmesine yönelik outdoor eğitim programlarını, uzman kadrosuyla beraber özellikle yönetici grupları ile sürdürmektedir. Minu Edis, uluslar arası platformda kabul gören eğitim şirketlerinden biri olan Huthwaite International'ın, HSBC Akademi ve GM Akademi'nin akredite eğitimcilerindendir. 

Uzmanlık Alanları: 
• Yönetim Teknikleri", "Yönetici Geliştirme", "Liderlik", "Etkili İletişim Teknikleri", "Organizasyonel İletişim", "Takım Çalışması", "Kişiler Arası İlişkiler ve Ekip Oluşturma" eğitim başlıklarında eğitim programları gerçekleştirmektedir.
• "Eğiticinin Eğitimi", "Mülakat Teknikleri" "Sunum Teknikleri", "İleri Sunum Teknikleri", "Toplantı Yönetimi","Facilitation Teknikleri", "Profesyonel Ofis Yönetimi" ve alanla ilgili diğer başlıklarda eğitimcilik görevi üstlenmektedir.
• SPIN Selling (Huthwaite International) programı akredite eğitimcisidir.
• "Outdoor Grup Dinamikleri" programının temel ve ileri versiyonlarında grup lideri olarak farklı gruplara eğitimler vermekte ve proje danışmanlığı yapmaktadır.

minuedis@derinegitim.com.tr

Mesut Daşcı

Mesut Daşcı


“Televizyon, Sinema ve Fotoğrafçılık” konularında katıldığı seminer ve özel eğitim programlarının ardından on yılı aşkın bir süre özel televizyon kanalları ve prodüksiyon firmalarında “Televizyon Program Yapımcılığı” ve canlı yayınlar da dahil olmak üzere “Yönetmenlik” yapmıştır. Farklı konu ve başlıklarda çok sayıda tanıtım filmi ve televizyon programları hazırlamıştır.

2004 yılında kurucu ortağı olduğu “Derin Eğitim ve İnsan Kaynakları Danışmanlığı” firmasında “Genel Koordinatör” olarak görev yapmaya başlamıştır.

Dağcılık, Kaya Tırmanışı, Yelken, Survival, Kampçılık başta olmak üzere doğa sporları ve motor sporları ile ilgilenen Mesut Daşcı, hobi olarak başladığı çalışmalarını, yut içi ve yurt dışında katıldığı özel seminerler ve aldığı eğitimlerle kurumsal “Outdoor Takım Çalışması” programlarında uygulamıştır.

15 yıldır Derin Eğitim’de kurumsal eğitim ve etkinliklerin (indoor ve outdoor) hazırlanması ve oluşturulmasında genel koordinatör görevini sürdürmekte ve outdoor projelerinin liderliğini üstlenmektedir.

mesutd@derinegitim.com.tr

Deniz Erdoğan

Deniz Erdoğan


Deniz Erdoğan Bursa Anadolu Lisesi'ni bitirdikten sonra lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde yaptı. Üniversite hayatı paralelinde bir IBM nokta bayi Yazılım Bölümünde 2 yıl programlama eğitimi aldı ve çalıştı.

İş hayatına 1990 yılında Türk Ticaret Bankası Bilgi İşlem Bölümü'nde programlama uzman yardımcısı olarak başladı. 1992 yılında Demirbank Bilgi Teknolojileri Bölümü'ne yazılım uzmanı olarak geçiş yaptı. Banka sistemlerinde var olan tüm temel projelerde proje liderliği ve ekip yöneticiliği yaptı.

Demirbank, HSBC tarafından satın alındıktan sonra da, yazılım bölümünde yöneticilik görevini sürdürmüştür.

2005 yılında, yapılan yeni bir organizasyonel değişiklik ile yeni yapılanan "Kalite Yönetimi" ekibi çatısı altında çalışmaya devam etti. Sistemlerdeki geliştirimlerin eğitimi, denetimi ve kalitesinin ölçülmesi konusunda Bölüm Yöneticiliği yaptı. İç ve dış Teftiş denetim çalışmalarının yürütülmesinde bankayı temsil görevini sürdürdü.

Tüm bu süreçte bir yandan da bölüme yeni katılan personelin oryantasyon dediğimiz bankaya uyum süreci eğitimi ve yazılım teknolojisindeki gelişmelerin ve yeniliklerin aktarılması eğitimlerini devam ettirdi.

Deniz Erdoğan kurum içinde çalıştığı süre içinde, proje yönetimi, müzakere becerileri, iletişim becerileri, koçluk ve liderlik, uzlaşma yöntemleri ve stres yönetimi konularında pek çok eğitime katılmıştır.

Verdiği eğitimler arasında "sistem mimarileri", "uygulama teknikleri", "yazılım test teknikleri", "ekip oluşturma ve iletişim" gibi ana başlıklar sayılabilir.

Uygulamaların kullanıcılara tanıtımlarının yapılması, eğitim programlarının oluşturulması ve bizzat eğitimlerinin verilmesi konusunda ekip yöneticiliği ve eğitmenlik rolüyle banka teknoloji bölümü altında ancak tüm diğer departmanlarla iletişimde olarak çalışmalar yürütmüştür.

2014 yılında bankacılık sayfasını kapatarak danışmanlık yaptığı Derin Eğitim’de, pek çok farklı kurum için yürütmekte olduğumuz Outdoor eğitimlerde, “Yaşayarak Öğrenme” yaklaşımı ile takım yetkinliği gelişimine yönelik programlarda takım liderliği yapıyor.

Deniz, 18 yaşını süren ve bir ergen olan oğluyla aynı evi paylaşıyor. “Hayatımın en büyük eğitimini alıyor, en büyük sınavını veriyor, empati konusunda ihtisas yapıyorum açıkçası” diye tanımlıyor bu dönemi. Ayrıca, çok yoğun geçirdiği çalışma hayatı boyunca hiç vakit ayıramadığı mutfak konusunda kendini geliştirmeye çalıştığını ekliyor.

Yazmayı çok seven Deniz’in, aklına gelen her şeyi kağıda dökmek gibi bir uğraşı ve şiir denemeleri var. Okumadan yazmak olmaz elbette, kişisel gelişim kitapları en favorilerinden, ayrıca polisiye-suç türü kitapları tercih ediyor genellikle.

Her gün 1-1,5 saatini spora ayırıyor mutlaka. Masa tenisinde iddialı. “Havanın uygun olduğu her fırsatta tenis oynamaya çalışırım. Sudoku, bulmaca ve puzzle tutkum var. Kendimi bildim bileli her türlü oyunu oynamaya ya da oynatmaya bayılıyorum. Sürpriz yapmak en hoşlandığım şeylerden. İçimde hep küçük bir çocuk vardı ve umarım hep orada kalır. Hayat en güzel hediye, her an yaşadığını hissetmeli insan ve tadını çıkarmalı…” diye ekliyor.

Görkem Gönülşen

Görkem Gönülşen


2001 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünü bitiren Görkem Gönülşen, oyunculuk kariyerinin yanı sıra eğitimcilik kariyerini de sürdürmektedir.

Mezuniyetinin ardından 2001 yılında, Özel Kadıköy Güzel Sanatlar Lisesinde, diksiyon ve drama dersleri vermeye başlamış, yine aynı yıl katıldığı Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde (Ziverbey, Taksim ve Bakırköy şubelerinde) Akşam Okulu ve Actor’s Studio’da 2016 yılına kadar diksiyon, ses ve nefes dersleri vermeye devam etmiştir. 2003 ve 2004 yıllarında Küçükyalı Askeri Lojmanlarında asker çocuklarının konuşma problemleri üzerine ders vermiş, çalışmalar yapmıştır.

Görkem Gönülşen, kariyeri boyunca tamamlayıcı eğitimler almayı da sürdürmüştür. Örnek olarak, Devlet Opera ve Balesinde görevli ses eğitmeni Nilgün Onat ile ses laboratuvarı dersi, vücut dili uzmanı Aydın Tekel’den Temel Hareket dersi gibi.

Eğitimcimiz Görkem Gönülşen, 2006 yılından 2015 yılına kadar Bakırköy Belediye Tiyatrosunda oyuncu olarak görev yapmış, 2013 -2017 yılları arasında 4 yıl devam eden televizyon dizisi ‘ O Hayat Benim’ de rol almıştır.

Tiyatro ve televizyon kariyerinin yanı sıra kurumsal alanda da eğitimlerini sürdüren Görkem Gönülşen, ses kullanımı ve diksiyon alanlarında gelişmek isteyen profesyonellere özel dersler de vermektedir.

Uzmanlık alanları; Türkçe Diksiyon, Ses Kullanımı, Stres Oyunları, Nefes Kullanımı, Vücut Dili, Etkili İletişim ve Konuşma Becerileri programlarıdır.

“Hayalini kurduğunuz ama gerçek olmasını beklemediğiniz durumlar vardır muhakkak.

Örneğin; herkesin birbiriyle iyi anlaştığı, uzun çalışma saatlerinden sonra bile iş arkadaşlarıyla vakit geçirmek istediğiniz, birlikte yemekler yediğiniz , kendinize sakladığınız şiirlerinizi bile uzun sofralarda paylaştığınız, stresli anlarda bile sizi kollayan insanlarla çalıştığınız, otoritesine saygı duyduğunuz ama size patronluk taslamayan iş sahiplerinin olduğu ve en önemlisi çalışırken kendinizi mutlu hissettiğiniz bir iş yeri.

Derin Eğitim ile yollarımız kesişmeden önce çok çeşitli ve zor sektörlerde çalışmış bir oyuncu ve eğitimci olarak, böyle çalışma koşullarının ütopik olduğunu düşünürdüm. Şimdi o hayalim ile beraber çalışıyorum. Derin Eğitim’e beni aileye kabul ettikleri için teşekkür ediyorum.”   Görkem Gönülşen,

Nisan Su Akalın

Nisan Su Akalın


Bir ilkbahar günü İstanbul’da doğdu. Saint Joseph Lisesi’nde okurken sonradan tüm hayatını değiştireceğini henüz bilmediği yogayla tanıştı. Bilgi Üniversitesini yüksek onurla bitirmesinin akabinde akademik hayata olan heyecanını askıya alarak; bir sırt çantası, bolca inanç ve bu binlerce yıllık ilmi keşfetmek için duyduğu heyecanla yoganın anavatanı Hindistan’a ilk seyahatini gerçekleştirdi.

Yoga eğitimine Sivananda tarzıyla başladı. Hindistan’ın içlerine doğru yaptığı yolculuklarda düzenli pratiğini sürdürürken bir tesadüf eseri ashtanga yoga metoduyla tanıştı. O günden beri ashtanga yoga metodunun adanmış bir öğrencisidir. İstanbul’a dönüşüyle beraber hocası Flora Brajat gözetiminde çalışmalarına devam edip yeniden yola koyulmak için gün saydı. Aralık 2013’te Ashtanga Yoga’nın kalbi Mysore’a dört ay süren ilk ziyaretini gerçekleştirdi ve hocası Sri R. Sharath Jois gözetiminde takip eden 5 yıl yoğunlukla çalışmalarını sürdürdü. Bali, Japonya, Mayorka gibi pek çok farklı ülke / şehirde workshop‘lara katıldı.

Su, Derin Eğitim‘in kurumsal eğitimcilerindendir. Kurumsal Yoga programlarını yapılandırmakta ve uzakta olmasına karşın tercümeleri, araştırmaları ile eğitim ekibine katkı sağlamaktadır.

“2018’de Uruguay’a yerleşmeye karar verdim. Arkadaşımla birlikte İsrail’de başladığımız yolculuğumuz, Türkiye, İspanya, Kosta Rika, Arjantin ve Uruguay rotasıyla bizi buraya ulaştırdı. Şimdi Uruguay’ın kuzeydoğusundaki bir okyanus kasabasında sebze yetiştiriyor, ekmek yapıyor, kimyasalsız temizlik malzemeleri üretiyor, geri dönüşüm yapıyor, gök kubbenin altında uyuyor ve biraz da evi özlüyoruz…“

Blogu, bu yolculuğun hikayesi… Su’yun Yolculuğu

suyunyolculugu.com

Sevda Ergin

Sevda Ergin


1998 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Bankacılık Bölümünden mezun olduktan sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İnsan Kaynakları ve Örgütsel Değişim Bölümü’nde eğitimini tamamladı.

2001 yılında Garanti Bankasında başlayan iş hayatı, farklı pozisyonlarda yaklaşık 12 yıl sürdü. Daha sonra alan deneyimini Odeabank’ta Operasyon Müdür Yardımcısı olarak 2017 yılına kadar sürdürdü.

2017 yılında mesleki yapılandırmasını gözden geçirerek, kurumsal iş hayatından ayrılma kararı aldı ve daha önce uzun yıllardır hobi olarak yapmakta olduğu yoga ve pilates sporlarını, profesyonel alana taşımak üzere 2015 yılından itibaren pilates eğitimciliği alanında farklı programlara ve workshop’lara katılarak, bu alanda da kendini geliştirdi. Derin Eğtimde Kurumsal Pilates eğitimcisi olarak görev almaktadır. Ayrıca Outdoor eğitimlerde grup liderliği yapmaktadır.

2017 yılında kapattığı bankacılık sayfasından sonra; danışmanlık yaptığı Derin Eğitim’de, pek çok farklı kurum için yürütmekte olduğumuz Outdoor eğitimlerde, “Yaşayarak Öğrenme” yaklaşımı ile takım yetkinliği gelişimine yönelik programlarda takım liderliği yaptı. Aynı zamanda son 3 yıldır, kurumsal hizmetlerimizden olan pilates eğitimleri vermektedir. Kendisi bire-bir pilates çalışmalarına da devam etmektedir.

“En sevdiğim uğraşlarım olan sporu hayatıma yön veren bir noktaya almaktan çok mutluyum” diyor Sevda. Ve ekliyor: “Güzellikleri fotoğraflamaktan, doğaya olan merakımdan ve insanın “isterse” yapabileceklerine olan inancımdan hiç ödün vermeden yaşamaktan aldığım mutluluğu pekiştiren her günden keyif alıyorum.”

derin eğitim danışmanlık

Barbaros Mahallesi Mor Sümbül Sokak No:5/A Deluxia Palace Kat:11 Daire 311 Ataşehir 37746 İstanbul

HABERLER
PIRELLI
PIRELLI
DUYURULARIMIZA ABONE OLUN

Eğitim (Kurumsal Eğitim, Kurumsal Etkinlik ve İnsan Kaynakları konularında Türkiye’de ve dünyadaki gelişmelerden haberler almak için), açık seminer ve etkinliklerimiz (Eğitim okumaları, trekkingler, kamplar, kültür gezileri, yarışma organizasyonları, takım liderliği vs.) hakkında bilgi almak için duyurularımıza abone olabilirsiniz.